Przetwornik studyjny HD Nitris DX

Informacje ogólne

Wysoko-wydajny system edycji wiadomości w formacie SD i HD

W wymagających środowiskach wiadomości i w pośpiechu przygotowywanych produkcji TV, szybkość, jakość i elastyczność stanowią o różnicy pomiędzy dostarczeniem godnej nagrody historii, a nie dotrzymaniem terminu. News Cutter Nitris DX jest zintegrowanym rozwiązaniem, które łączy sprawdzony zestaw narzędzi edytorskich News Cutter, przetwarzanie efektów w czasie rzeczywistym i szeroką obsługę formatów, w tym XDCAM, P2/P2 HD, GFCAM, Canon XF, QuickTime i wysokiej jakości DNxHD. Ścisła integracja z systemami automatyki newsroom'u i serwerami odtwarzającymi, Avid Media Access (AMA) dla pełnej obsługi natywnej opartej na plikach i kolaboratywny system pracy, czynią z News Cutter Nitris DX idealne narzędzie przygotowywania historii dla błyskawicznych, wysokiej jakości produkcji wiadomości.

Prędkość poprzez integrację: architektura efektów Nitris DX

Architektura Nitris DX ściśle łączy się z CPU i GPU stacji roboczej, oferując pojedynczy, szerokopasmowy silnik efektów, który funkcjonuje bez kompromisów, bez względu na formaty, czy kodeki jakich używasz. Architektura ta obsługuje najnowszej generacji kodeki HD, w tym HDV, XSCAM HD/EX, AVC-Intra, QuickTime, AVC HD, Canon XF, GFCAM, jak i wbudowane kodowanie i dekodowanie 10-bit Avid DNxHD dla najwyższej szybkości i piękna HD. Użytkownicy AVC-Intra docenią w Nitris DX możliwość obsługi wielu strumieni dla niezrównanej wydajności w wymagających warunkach pracy.

Dobrze wykonana edycja wiadomości

Zestaw wiadomości specjalnych, narzędzia edytorskie i lektorskie, natywna obsługa przyjmowanych opartych na plikach formatów oraz bezpośrednie czytanie dysków i kart oraz zintegrowane zarządzanie mediami pozwoli na relaks i skoncentrowanie się na opowiedzeniu możliwie najlepszej historii. Otwarta listwa czasowa Avid i transkodowanie w czasie rzeczywistym podczas mieszania i łączenia materiałów, pozwala na wykorzystanie dowolnego formatu i skupienie się na edycji. W sytuacji braku czasu, cecha FrameChase pozwala na edycję już w kilka sekund po rozpoczęciu wczytywania materiału. Edycja w News Cutter jest szybka, dzięki licznym funkcjom i skrótom klawiaturowym, które oszczędzają czas, w tym bezpośrednie przeciąganie-i-upuszczanie klipów i elementów graficznych na listwę czasową. Gdy materiał jest gotowy, publikacja jest tak prosta jak kliknięcie komendy Send to Playback, lub wykorzystanie dołączonego oprogramowania Sorenson Squeeze, by wysłać historię do sieci.

Płynna integracja z dowolnym systemem pracy

Technologia Avid Media Access (AMA) zaoszczędzi Twój czas, pozwalając Ci ominąć import i umożliwiając edycję bezpośrednio na dysku, lub karcie kamery z dostępnością do pełnych metadanych. Możliwe jest także łatwe przerzucenie materiału z taśmy do News Cutter. Synchronizację historii z newsroom'em umożliwa otwarcie w News Cutter interaktywnej sesji iNews lub ENPS. Kiedy materiał jest gotowy można go opublikować po prostu „upuszczając” cały pakiet bezpośrednio na serwer AirSpeed Multi Stream SD/HD, lub do innych serwerów, żeby wiadomości błyskawicznie znalazły się w eterze.

Zaprojektowany do współpracy

Łatwe dzielenie się mediami, projektami i pomysłami zarówno wewnątrz firmy jak i z resztą świata. News Cutter jest
integralnym elementem wysoko-produktywnego środowiska Avid HD News z obsługą natywnych formatów, przejrzystą współpracą i współdzieleniem mediów. News Cutter jest także ściśle zintegrowany z potężnym systemem zarządzania zasobami produkcji Interplay, który oferuje zarządzanie mediami w czasie rzeczywistym, narzędzia użytkownika, aplikacje transkodujące oraz transport mediów poprzez WAN, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko znaleźć, przejrzeć i przenieść media gdziekolwiek są i gdziekolwiek chcą.

Jakość, która opowiada historię

News Cutter oferuje także pełną paletę narzędzi wideo Media Composer – oraz pewność, którą daje posiadanie najlepszego na świecie nieliniowego edytora wideo. Umożliwia to osiągnięcie oczekiwanych rezultatów przy dowolnym projekcie. Narzędzia korekcji koloru Avid, będące standardem w przemyśle pozwalają na szybkie dopasowywanie ujęć.  Wbudowane, łatwe w użyciu narzędzia oraz zintegrowane pakiety, jak Avid Motion Graphics, umożliwiają dodawanie nagłówków i grafiki do historii. Zoptymalizowane, wydajnie działające efekty w czasie rzeczywistym pozwalają na szybkie osiągnięcie kreatywnych rezultatów. Wysokiej jakości kodowanie Avid DNxHD umożliwia zaoszczędzenie czasu i przestrzeni magazynowej.

Światowej klasy firma, ogólnoświatowa społeczność

Z Avid jesteś członkiem globalnej społeczności. Możesz łatwo zlokalizować edytorów, którzy mogą pomóc w Twojej pracy. Wybrać program wsparcia, który odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. Skorzystać z elastycznych opcji nauki online. A także partycypować w naszej społeczności online, zrzeszającej prawdziwych użytkowników, w celu zasięgnięcia opinii, bycia na bieżąco z nowościami oraz korzystania ze wsparcia.
 
Cechy

Co nowego w wersji 9.5

 • Dostępna funkcjonalność AVC-Intra
 • Dostępne przeszukiwanie klipów na podstawie zawartości fonetycznej PhraseFind
 • Kontrola grafiki Deko Select dla News Cutter
 • Eksperckie przeszukiwanie
 • Ulepszenie wydajności dla formatu LongGOP z serwerem AirSpeed
 • Edycja proxy H.264/MPEG4
 • Sorenson Squeeze v.6.0.4 dołączona do Production Suite
 • Niezależny routing ścieżek audio z opcją Send to Playback
 • Obsługa międzynarodowych czcionek

Co nowego w wersji 9.0

 • Pomocnicza, zgodna z SMTPE 436 „ścieżka danych” (włączając zamknięte nagłówki)
 • Natywna obsługa QuickTime w tym ProRes
 • Import AVCHD
 • Wtyczka AMA dla obsługi kamer Canon
 • Wtyczka AMA dla obsługi proxy XDCAM z wysokiej rozdzielczości audio
 • Wtyczka AMA dla obsługi plików MXF Op1A
 • Edycja przeciągnij i upuść na listwie czasowej
 • Uproszczona obsługa wielokanałowego audio
 • Przechwytywanie XDCAM 50, DVCPRO HD z podstawowego pasma

Dobrze wykonana edycja wiadomości

Interfejs edytorski
Szybsza edycja z najwydajniejszym, najprecyzyjniejszym i najelastyczniejszym dostępnym interfejsem edytorskim – włączając niezwykle reaktywną listwę czasową. Dowolny sposób pracy, przy użyciu myszki, klawiszy na ekranie, czy skrótów klawiaturowych, z możliwością pełnej konfiguracji ekranu i wykorzystania klawiatury dla usprawnienia pracy.

Nowe narzędzia edytorskie
News Cutter jest wyposażony w usprawnione narzędzia edytorskie, zaprojektowane do szybkiej obróbki pakietów wiadomości. Dzięki intuicyjnemu, łatwemu do nauczenia się interfejsowi, News Cutter pozwala edytorom na każdym poziomie zaawansowania szybko wdrożyć się do pracy.

Natywna praca z kodekami HD i SD
Natychmiastowa edycja materiału z natywną obsługą szerokiego zakresu kodeków SD i HD, w tym NTSC, PAL, DV, HDV, XDCAM, AVC-Intra, GFCAM, Canon, QuickTime i DVCPRO HD, HDCAM SR Lite, jak również formaty progresywne 720p i 1080p oraz z przeplotem. Nie ma konieczności transkodowania, nawet w przypadku różnych kodeków na listwie czasowej.
PhraseFind
Znajdowanie klipów na podstawie zawartości audio bezpośrednio w News Cutter. Interfejs wpisz-by-znaleźć uruchamia fonetyczne wyszukiwanie w całym materiale audio, umożliwiając edytorom łatwe znalezienie odpowiedniego ujęcia, zdania, lub słowa w ich projekcie.
Eksperckie wyszukiwanie
Łatwe znajdowanie materiału przy użyciu tekstowego wyszukiwania we wspólnych polach, w zasobach na dyskach lokalnych czy współdzielonych.
Automatyczny lektor
W jednym kroku usuń istniejącego lektora i nagraj nową ścieżkę, pozostawiając materiał audio, w tle, nietknięty. Oszczędność czasu przy przygotowywaniu materiału do późniejszego użytku, czy tworzeniu wielu kopii.
Bezpośrednie wgrywanie audio
Nagrywanie do 4 kanałów audio bezpośrednio na listwę czasową, bez wcześniejszego zapisywania do zasobnika, dla większej szybkości i elastyczności w przypadku ponownego nagrywania lektora i innego materiału audio.
Edycja FrameChase
Dla błyskawicznej pracy, edycja FrameChase pozwala na rozpoczęcie pracy z materiałem zanim zostanie całkowicie zgrany. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do nagrań, zanim zostaną zgrane przez urządzenie przechwytujące, wyeliminowane jest wąskie gardło w produkcji wiadomości.

Płynna integracja z dowolnym systemem pracy

Obsługa natywnych kodeków HD
Natychmiastowa edycja z natywną obsługą XDCAM HD, AVC-Intra, HDV, Canon i GFCAM w progresywnych formatach 720p i 1080p oraz z przeplotem. Nie ma potrzeby transkodowania, nawet w przypadku pomieszanych kodeków.

Przyspieszenie AVC-Intra
Nowy model Nitris DX AVC-Intra zawiera moduł sprzętowego kodeka, który umożliwia przechwytywanie podstawowego pasma w czasie rzeczywistym oraz licznych strumieni odtwarzania i efektów AVC-Intra 50/100, oferując niezwykłą wydajność edycji w najbardziej wymagających projektach.

Obsługa opartego na plikach formatu Avid Media Access (AMA)
Oszczędność czasu dzięki możliwości bezpośredniego wykorzystania nośników mediów z kamer czy innych urządzeń, bez straty jakości. Bezpośredni dostęp do plików medialnych P2, XDCAM, Canon, QuickTime i GFCAM, z dysków czy kart, z zachowaniem metadanych. Edycja mediów w ich naturalnym formacie, bez importowania oraz odtwarzanie/zapisywanie bezpośrednio na dysk czy kartę.

Zamknięte nagłówki i obsługa danych pomocniczych
Płynna obsługa danych pomocniczych zgodnych z SMPTE-436 począwszy od importu poprzez edycję do odtwarzania.
Obsługa proxy H.264
Edycja proxy H.264 utworzonych w AirSpeed Multi Stream i automatyczne przekształcanie do materiału wysokiej rozdzielczości, dla lepszej reaktywności, obsługi większej liczby ścieżek i większej dostępności w sieci.
Transkodowanie 720p Proxy
Tworzenie z News Cutter lżejszych wersji proxy materiału 720p, dla łatwiejszej współpracy, łatwiejszego przeszukiwania i wydajniejszej pracy na wysokiej rozdzielczości archiwach/niskiej rozdzielczości wersjach on-line.
Obsługa serwera emisji
Po skończonej edycji można wysłać materiał do AirSpeed Multi Stream, lub innego serwera odtwarzania za pomocą jednego kliknięcia. Dodatkowo istnieje możliwość routingu sygnałów audio w trakcie wysyłania materiału do serwera, dla łatwiejszej pracy przy skomplikowanych projektach, a także ściągnięcie wybranych partii materiału z serwerów odtwarzania, przeprowadzenie edycji i wysłanie z powrotem.
Eksport multimediów
Dzięki zintegrowanym narzędziom tworzenie różnorodnych formatów wyjściowych wysokiej jakości do wykorzystania w sieci i urządzeniach elektronicznych. Możliwość wykorzystania łatwych do nauczenia się szablonów, lub stworzenia własnych.
Timestamp w eksporcie BWF

Możliwość wstawienia sekwencji kodu czasowego, opartej na typie projektu podczas eksportu ścieżek z listwy czasowej do BWF (Broadcast Wav). Zapewnia to łatwy i szybki punkt odniesienia do synchronizacji przy procesie zgrywania do urządzeń, które nie obsługują plików OMF czy AAF, jak podrzędne urządzenia odtwarzające.

Zaprojektowany do współpracy

Współdzielenie mediów, projektów i pomysłów
Nie tak jak większość aplikacji edycyjnych, których producentem nie jest Avid, News Cutter jest zaprojektowany do współpracy, a płynna integracja z sieciami Unity media oznacza prawdziwą współpracę w każdej skali. Liczne systemy edycyjne mogą odtwarzać ten sam plik, a nawet przechwytywać materiał na ten sam dysk jednocześnie.

Współdzielone projekty i zasoby
Ponieważ zasoby mediów (foldery) nie są połączone z określonymi projektami czy użytkownikami, edytorzy pracujący w środowisku Unity, mogą otwierać te zasoby z poziomu innych projektów, bez konieczności kopiowania mediów. Mogą także udostępniać innym edytorom swoje zasoby, nawet kiedy sami ich używają.

Obsługa zarządzania zasobami produkcji Interplay
Z poziomu News Cutter można łatwo przeszukiwać, zaznaczać i przenosić media z/do dowolnej lokalizacji. Niezwykła oszczędność czasu dzięki możliwości edycji materiału tuż po rozpoczęciu nagrywania, z wstępnie zaznaczonymi klipami i listami ujęć, które umieszczane są bezpośrednio na timeline. Serwis mediów działający w tle przenosi materiał z/do i pomiędzy pracującymi grupami w odpowiednim formacie i stadium edycyjnym.
Połączenie z newsroom'em
Narzędzie NRCS otwiera sesję iNews lub ENPS bezpośrednio w News Cutter. Dziennikarze iNews zaznaczają początek i koniec najlepszych ujęć bezpośrednio na listwie czasowej, tekst jest dopasowywany do tempa czytania reportera, więc elementy edytowane są automatycznie synchronizowane.
Moc zintegrowanej grafiki
Łatwe dodawanie robiącej wrażenie grafiki i efektów dzięki oprogramowaniu PostDeko for Editors. Przy użyciu Deko Select szablony grafiki i efektów, stworzone w Deko lub PostDeko mogą zostać ukończone w News Cutter i włączone do pakietu, oszczędzając czas i energię przy tworzeniu przyciągających uwagę projektów.

Jakość, która opowiada historię

Korekcja koloru
Oszczędność  czasu i zachowanie jakości dzięki w pełni zintegrowanemu zestawowi narzędzi 10-bitowej korekcji koloru. Wymagające pojedynczego kliknięcia narzędzie analizy automatycznie koryguje każdy klip w sekwencji, a NaturalMatch, wyłączny dla Avid, szybko i precyzyjnie dopasowuje ujęcia.

Napisy i grafika
Jedna aplikacja edycyjna pozwala na przygotowanie kompletnego materiału. Możliwość dodania napisów i grafiki przy użyciu w pełni zintegrowanych, łatwych do wykorzystania, narzędzi oraz przygotowania i zachowania szablonów do późniejszego wykorzystania.

Wtyczki efektów
Poszerzenie biblioteki efektów poprzez wykorzystanie wtyczek innych producentów, takich jak Boris Continuum Complete czy Avid FX. Oszczędność czasu dzięki możliwości odtwarzania w czasie rzeczywistym wybranych efektów AVX2. Wtyczki AVX są w pełni zintegrowane z interfejsem użytkownika Avid, przy użyciu standardu Avid AVX2.
Wydajność efektów
Osiąganie najlepszej wydajności wielowarstwowych efektów odtwarzanych w czasie rzeczywistym, przy użyciu zaawansowanego wzmocnienia efektów Avid.
Obsługa Avid DNxHD
Edycja materiału HD w czasie rzeczywistym na własnym systemie przy użyciu kodowania Avid DNxHD, w tym HD offline dzięki Avid DNxHD  media. Wysokowydajny kodek Avid DNxHD jest zaprojektowany do zachowania wysokiej jakości obrazu podczas intensywnej edycji.
Nieskompresowane HD
Możliwość przechwytywania materiału w 10-bitowym formacie nieskompresowanego HD dla najlepszej możliwej jakości. Edycja, tworzenie efektów i odtwarzanie finalnej wersji odbywa się w czasie rzeczywistym. Bez względu na to jakiej jakości wymaga projekt, Twój system jest w stanie ją dostarczyć.

Światowej klasy firma, ogólnoświatowa społeczność

Przewodnictwo na rynku
Avid zna się na profesjonalnym tworzeniu treści. Jesteśmy w tym biznesie od 20 lat, a News Cutter od początku definiował nieliniową edycję wiadomości. Więcej wiadomości, produkcji TV i filmowych jest tworzonych przy użyciu narzędzi Avid, niż jakiejkolwiek innej firmy.

Skupienie na przemyśle
Avid skupia się na ludziach i organizacjach, które tworzą i zarządzają mediami. Jesteśmy zdeterminowani do tworzenia innowacyjnych produktów i rozwiązań, które pomagają profesjonalistom w tej dziedzinie pracować wydajnie w kierunku najlepszej możliwej jakości.

Dostępność edytorów
Na świecie jest dosłownie dziesiątki tysięcy edytorów Avid, i są uważani za najlepszych w przemyśle. Zatem zawsze łatwo jest znaleźć freelancerów czy wykwalifikowanych pracowników.
Etapowe, eksperckie programy wsparcia
Avid oferuje szeroki zakres programów wsparcia, zaprojektowanych by zaspokoić Twoje potrzeby i dostosowanych do dostępnego budżetu. Bez względu na to czy jest to darmowa pomoc przez Internet, opłacana jednorazowo konsultacja telefoniczna, kontrakt wsparcia, czy serwis instalacyjny, mamy rozwiązanie dla Ciebie.
Kwalifikowane szkolenia online i klasowe
Avid wie, że szkolenie pozwala Ci na wyciśnięcie maksymalnych rezultatów ze swojej inwestycji. Dlatego oferujemy szeroki zakres szkoleń i możliwości certyfikacji, w tym książki, szkolenia online oraz w ośrodkach, i dostosowane indywidualnie programy szkoleniowe.
Społeczności użytkowników
Łączność ze społecznością edytorów. Wsparcie od pracowników Avid. Bieżące informacje na temat najnowszych narzędzi i technologii. Avid oferuje wiele, opartych na stronach internetowych społeczności i forów oraz aktywnie wspiera wiele grup użytkowników na całym świecie.

Dodatki

Zestaw produkcyjny

 • Avid DVD – Sonic

Tworzenie profesjonalnych dysków DVD i Blue-ray szybko i łatwo z pełną kontrolą nad całym procesem dzięki Sonic 6 Avid DVD, pracującym na systemach Windows (w tym 64-bit Windows Vista). Łatwy eksport rozdziałów i miniatur z listwy czasowej, przy użyciu wyłącznej technologii MetaSync, przygotowywanie i wypalanie dysków z zaawansowaną kontrolą, tworzenie wielojęzycznych tytułów, generowanie i import ścieżek napisów, tworzenie interaktywnych pokazów slajdów i wiele więcej.

 • Avid FX

Łatwe tworzenie niezwykłych kompozycji 2D i 3D, tytułów, animacji i efektów dzięki Avid Fx 5.8, potężnemu zestawowi kreatywnych narzędzi zaprojektowanych przez Boris FX. Ostatnia wersja ma nowy interfejs i oferuje nowy 16-bitowy kolor, narzędzie klonującego malowania, pędzle obrazowe, narzędzia ścieżki i klucza ruchu, śledzenie wektorowe, stabilizację optyczną, generator napisów i więcej. Szybki start z ponad 1500, konfigurowalnymi szablonami, lub projektowanie własnych tytułów i grafiki, przy użyciu narzędzi tekstu, rysowania, styli i animacji. Tworzenie kapitalnych efektów z ponad 115 filtrami.

 • Boris Continuum Complete

Tworzenie wyglądu zgodnego z oczekiwaniami dzięki ponad 200 dostępnym filtrom – w tym 15 nowym – przy użyciu nowego Boris Continuum Complete 6. Najnowsza wersja oferuje znaczną poprawę wydajności, więc można tworzyć dramatyczne efekty szybko i łatwo. Nowe konfigurowalne, animowane ustawienia w formacie XML i narzędzie nawigacji wśród ustawień użytkownika pojedynczym kliknięciem oraz wzmocnienie wbudowanego śledzenia ruchu.

 • SmartSound Sonicfire Pro

Łatwe tworzenie ścieżek dźwiękowych do filmów, programów TV, reklam i innych wideo z SmartSound Sonicfire Pro 5. Wybór spośród różnorodnych loopów, wstępnie nagranych ścieżek dźwiękowych i dopasowywanie materiału audio do sceny. Ostatnia wersja pozwala na dopasowanie rytmu do wideo, zmianę tempa i wysokości dźwięku, dostrojenie wyszukiwanie z Sensory Searching oraz wyszukiwanie muzyki poprzez wbicie pożądanego tempa.

 • Sorenson Squeeze

Sorenson Squeeze pozwala na optymalizację zawartości w różnych formatach (w tym HD, DVD, MPEG-2, MPEG-4/H.264, Flash czy 3GPP) do publikacji na dyskach DVD czy Blu-ray tworzonych na systemach Windows i wypalanych przy pomocy PC i teraz Mac. Ostatnia wersja pozwala na szybszą pracę z jednoczesnym kodowaniem wielu plików, oferuje nowe, ulepszone kodeki, nową architekturę wtyczek i nowe filtry. Osiąganie najlepszej jakości audio a kompatybilnością AC-3 oraz obsługą 5.1 i 7.1 surround.

Specyfikacja

Porty hosta:

 • Karta PCIe
 • Port szeregowy RS-422

Porty wideo:

 • SDI wej/wyj (HD i SD)
 • S-Video wej/wyj (SD)
 • Composite wej/wyj (SD)

Porty audio - cyfrowe:

 • 8 kanałów AES-EBU wej/wyj (złącze DB-25)
 • 8 wbudowanych kanałów wej/wyj SD-SDI audio
 • 16 wbudowanych kanałów wej/wyj HD-SDI audio
 • 8 kanałów optycznych wej/wyj ADAT
 • 2 kanały optyczne wej/wyj S/PDIF

Porty audio - analogowe:

 • 4 zbalansowane kanały wej/wyj XLR
 • 2 kanały wejścia RCA

Porty monitoringu i synchronizacji

 • Monitoring:
  • wyjście HDMI ( wszystkie strumienie, w tym 1920x1080 full HD)
 • Synchronizacja:
  • LTC wej/wyj (złącze XLR)
  • synchronizacja referencyjna ( Black Burst lub HD TriLevel, złącze zestawione)
  • przelotowe Reference Sync-Loop
  • wyjście World Clock

Sprzętowa akceleracja

 • 10 bit Avid DNxHD – enkoder i dekoder
 • Thin Raster

Opakowanie zawiera

System
Avid News Cutter Nitris DX jest sprzedawany wyłącznie jako kompletne rozwiązanie gotowe do użytku.

Stacja robocza HP Z400

 • Pojedynczy procesor Quad Core Intel Xeon 3.00 GHz
 • Dysk 320 GB SATA 7200 RPM
 • 6 GB pamięci systemowej
 • Karta graficzna Nvidia Quadro FX3800 1 GB PCIe
 • Microsoft Windows Vista Business 64
 • Karta HP FireWire IEEE 1394a 3 Port PCI

Sprzęt Avid Nitris DX

 • Avid Nitris DX – wysoko wydajny interfejs z analogowymi i cyfrowymi I/O
 • PCIe Host Interface Board – łączy Nitris DX z komputerem

Naklejki na klawiaturę
Podstawowy podręcznik

Informacje dodatkowe odnośnie kompatybilności

 • QuickTime: Avid przetestował i zakwalifikował QuickTime wersję 7.6.9
 • Windows Media Player: Microsoft Windows Media Player 11 jest wymagany do eksportu niektórych formatów i pracy z materiałem VC-1
 • Przechwytywanie DNxHD z Mojo DX jest możliwe tylko na laptopach opartych na Windows z procesorem Intel Core i7 (Quad Core z Hyper-Threading)

Obsługiwane urządzenia dla NewsCutter i dodatkowe wymagania

Interfejsy wideo Avid

Nitris DX

 • Zakwalifikowany przez Avid komputer oparty na Windows ze slotami na karty PCIe x4

Nitris DX  AVC-Intra

 • Zakwalifikowany przez Avid komputer oparty na Windows ze slotami na karty PCIe x4

Mojo DX

 • Zakwalifikowany przez Avid komputer oparty na Windows ze slotami na karty PCIe x4, lub
 • Zakwalifikowany przez Avid laptop ze slotem ExpressCard i opcjonalnym Avid ExpressCard Hardware Interface Board

Interfejsy audio Avid

 • Pro Tools│HD - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym
 • Pro Tools│HD Native - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym
 • Mbox/MboxMini/Mbox Pro - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym

Kontrolery Avid

 • Artist Control - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym
 • Artist Mix - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym
 • Artist Transport - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym
 • Artist Color - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym

Interfejsy wideo innych producentów

 • AJA Io Express - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty  Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym
 • Matrox MXO2 Mini - zakwalifikowany przez Avid komputer oparty Windows 7 (64-bit), z oprogramowaniem NewsCutter 9.5 lub wyższym
 • Inne interfejsy - zakwalifikowany przez Avid komputer z oprogramowaniem NewsCutter 10 lub wyższym (dodatkowe wymagania na stronie producenta sprzętu)
   

Support

Zestaw produkcyjny

 • Avid DVD – Sonic

Tworzenie profesjonalnych dysków DVD i Blue-ray szybko i łatwo z pełną kontrolą nad całym procesem dzięki Sonic 6 Avid DVD, pracującym na systemach Windows (w tym 64-bit Windows Vista). Łatwy eksport rozdziałów i miniatur z listwy czasowej, przy użyciu wyłącznej technologii MetaSync, przygotowywanie i wypalanie dysków z zaawansowaną kontrolą, tworzenie wielojęzycznych tytułów, generowanie i import ścieżek napisów, tworzenie interaktywnych pokazów slajdów i wiele więcej.

 • Avid FX

Łatwe tworzenie niezwykłych kompozycji 2D i 3D, tytułów, animacji i efektów dzięki Avid Fx 5.8, potężnemu zestawowi kreatywnych narzędzi zaprojektowanych przez Boris FX. Ostatnia wersja ma nowy interfejs i oferuje nowy 16-bitowy kolor, narzędzie klonującego malowania, pędzle obrazowe, narzędzia ścieżki i klucza ruchu, śledzenie wektorowe, stabilizację optyczną, generator napisów i więcej. Szybki start z ponad 1500, konfigurowalnymi szablonami, lub projektowanie własnych tytułów i grafiki, przy użyciu narzędzi tekstu, rysowania, styli i animacji. Tworzenie kapitalnych efektów z ponad 115 filtrami.

 • Boris Continuum Complete

Tworzenie wyglądu zgodnego z oczekiwaniami dzięki ponad 200 dostępnym filtrom – w tym 15 nowym – przy użyciu nowego Boris Continuum Complete 6. Najnowsza wersja oferuje znaczną poprawę wydajności, więc można tworzyć dramatyczne efekty szybko i łatwo. Nowe konfigurowalne, animowane ustawienia w formacie XML i narzędzie nawigacji wśród ustawień użytkownika pojedynczym kliknięciem oraz wzmocnienie wbudowanego śledzenia ruchu.

 • SmartSound Sonicfire Pro

Łatwe tworzenie ścieżek dźwiękowych do filmów, programów TV, reklam i innych wideo z SmartSound Sonicfire Pro 5. Wybór spośród różnorodnych loopów, wstępnie nagranych ścieżek dźwiękowych i dopasowywanie materiału audio do sceny. Ostatnia wersja pozwala na dopasowanie rytmu do wideo, zmianę tempa i wysokości dźwięku, dostrojenie wyszukiwanie z Sensory Searching oraz wyszukiwanie muzyki poprzez wbicie pożądanego tempa.

 • Sorenson Squeeze

Sorenson Squeeze pozwala na optymalizację zawartości w różnych formatach (w tym HD, DVD, MPEG-2, MPEG-4/H.264, Flash czy 3GPP) do publikacji na dyskach DVD czy Blu-ray tworzonych na systemach Windows i wypalanych przy pomocy PC i teraz Mac. Ostatnia wersja pozwala na szybszą pracę z jednoczesnym kodowaniem wielu plików, oferuje nowe, ulepszone kodeki, nową architekturę wtyczek i nowe filtry. Osiąganie najlepszej jakości audio a kompatybilnością AC-3 oraz obsługą 5.1 i 7.1 surround.

Cennik

brak pozycji w cenniku