2015-01-24 / Pro Tools│First


Chcecie tworzyć wspaniałą muzykę? Zacznijcie od wykorzystania wielu z tych samych narzędzi, których używają profesjonaliści – całkowicie bezpłatnie.

Pro Tools│First jest wystarczająco prosty dla początkujących, ale także dostatecznie zaawansowany dla doświadczonych muzyków, pozwalając na szybkie komponowanie, nagrywanie, edycję i miksowanie muzyki.


Graj i ćwicz umiejętności do utraty tchu.

Zaczynasz przygodę z tworzeniem muzyki? Pro Tools│First jest idealnym środowiskiem na początek, aby grać, ćwiczyć na ulubionym instrumencie lub szlifować umiejętności wokalne.

Wystarczy podłączyć mikrofon, klawiaturę, gitarę lub inny instrument do komputera – bezpośrednio lub przy użyciu interfejsu audio USB czy adaptera przewodowego.

Do dyspozycji jest wybór szablonów sesji, zawierających wstępnie załadowane ścieżki, które pozwalają na natychmiastowe rozpoczęcie tworzenia muzyki z dowolnego gatunku, w tym EDM, rock, pop, jazz i hip-hop.


Nagrywanie siebie z łatwością.

Bez względu na to czy śpiewasz, grasz na instrumencie, czy po prostu chcesz pohałasować Pro Tools│First pozwala na łatwą i szybką zamianę pomysłów na kompletne piosenki.

Nagrywanie do 16 ścieżek audio, po jednej korzystając z wejścia audio w komputerze lub do czterech jednocześnie przy użyciu interfejsu audio USB, pozwala na łatwe zapisywanie głosu i gitary, wielu gitarzystów, czy zrobienie roboczego nagrania z próby zespołu.

Używanie nagrywania w pętli umożliwia zapisanie wielu wersji wykonania, aby móc uchwycić to doskonałe solo gitarowe lub pozwolić działać spontaniczności.


Komponowanie własnej muzyki.

Nie grasz na żadnym instrumencie? Żaden problem. Muzykę możesz tworzyć przy użyciu instrumentów wirtualnych, wtyczek programowych, które generują dźwięki instrumentów na komputerze – od bitów, po loopy, od gitary do basu i więcej.

Wbudowany syntezator Xpand!2 daje do Ci do dyspozycji szeroki zakres instrumentów – od akustycznych pianin, instrumentów strunowych, dętych, perkusji, do elektronicznych syntezatorów, gitar, bębnów, efektów dźwiękowych i znacznie więcej.

Edytor MIDI umożliwia zapisywanie i edycję nut, doskonalenie partii wirtualnych instrumentów oraz modyfikację jak głośno i miękko mają brzmieć dźwięki, by nadać muzyce więcej dynamiki i emocji.

Elastic Pitch i Elastic Time pozwalają na poprawienie tonacji nieczystych nut oraz nierównego wykonania – zachowując charakter i jakość dźwięku.


Wzmocnienie brzmienia.

Niezależnie od tego czy chcesz udoskonalić muzyczne arcydzieło, stworzyć remiks, czy wyczyścić ścieżki Pro Tools│First oferuje ponad 20 efektów, procesorów dźwięku i wtyczek narzędziowych na dobry początek.

Dwie wtyczki, doceniane w studiach nagraniowych na całym świecie, EQ III i Dynamics III pozwalają na kształtowanie i ocieplanie brzmienia, rozjaśnianie ścieżek i optymalizację miksu.

D-Verb umożliwia wprowadzenie atmosfery i faktury do ścieżek i miksu, od przestrzennych sal do przytulnych pokoików, natomiast do tworzenia długich opóźnień czy mięsistych arpeggio służy Mod Delay III.

Potrzeba więcej wirtualnych instrumentów, efektów, czy nawet emulatorów kostek gitarowych? Wbudowany sklep z aplikacjami jest miejscem gdzie można znaleźć wiele wtyczek w przystępnych cenach.


Dostęp do projektów z dowolnego miejsca.

Nie masz pod ręką laptopa czy interfejsu audio USB. Pro Tools│First zapisuje sesje bezpiecznie w chmurze, pozwalając na pracę nad projektem z dowolnego miejsca.

Pro Tools│First zapewnia wstępnie pewną ilość dostępnego miejsca w chmurze, pozwalając na zapisywanie i synchronizację do trzech projektów jednocześnie, zatem zawsze można wrócić do momentu, w którym się przerwało.