2015-06-30 / Media Composer│First


Droga na czerwony dywan.


Chcesz być kolejnym Soderberghiem, Affleckiem, Cameronem czy Abramsem? Możesz zacząć już teraz używając wielu z tych samych narzędzi, których używają czołowi twórcy filmów, reżyserzy i edytorzy – całkowicie bezpłatnie – z Media Composer│First.

 


Wszystko czego potrzeba do tworzenia najlepszych historii, od pierwszej klatki do finalnego produktu. Cięcie klipów jest szybkie i łatwe. Zapierające dech w piersiach efekty wizualne, przejścia i grafiki pozwalają na dodanie smaku. Ścieżki dźwiękowe idealnie uzupełniają obraz. Aplikacja posiada pełne możliwości, a jednocześnie jest wystarczająco prosta, by opanowali ją początkujący edytorzy. A kiedy jesteś gotowy na przeniesienie swoich projektów na wyższy poziom, Media Composer będzie znajomym terytorium, dzięki czemu wejście w świat telewizji i filmu będzie bardzo proste.


Te same narzędzia, z których korzystają profesjonaliści – bezpłatnie • Koncentracja na opowiadanej historii – a mniej na oprogramowaniu – dzięki łatwym w użyciu, lubianym przez edytorów narzędziom w zasięgu ręki.

 • Wszystko czego potrzeba by tworzyć mocne, angażujące historie, których przeznaczeniem są festiwale filmowe i inne profesjonalne okazje, z wbudowaną opcją zakupu bardziej zaawansowanych narzędzi. 

 • Lub szybkie przycięcie klipów, w celu podzielenia się z przyjaciółmi lub rodziną, czy na YouTube, Vimeo i innych kanałach społecznościowych. 


Import różnych rodzajów mediów


Przekształcanie surowego nagrania wideo w zabawne historyjki, czy to z kamery, urządzenia mobilnego czy DSLR.


Łatwy import wideo, audio i plików graficznych na komputer lub urządzenie magazynujące, z opcjami wyboru rozmiaru obrazu rozdzielczości i innych. 


Przeglądanie i sortowanie klipów w grupy ułatwiające utrzymanie porządku i przygotowanie wszystkiego do wykorzystania. 


Łatwa edycja wideo • Mieszanie, dopasowywanie i edycja klipów wysokiej rozdzielczości, HD i SD na tej samej listwie czasowej.

 • Praca tak jak się lubi przycinając klipy w locie lub wykonując ultra-precyzyjne cięcia z dokładnością do klatki.

 • Przyspieszona edycja dzięki automatyce czasochłonnych, mało kreatywnych zadań w tle, żeby nie przeszkadzały w pracy.

 • Nie spuszczanie mediów z oka dzięki narzędziom zarządzania mediami, uznanym w przemyśle.


Wygląd taki jak się chce • Tworzenie zapierających dech w piersiach efektów, przejść, kompozytów i ruchomej grafiki przy użyciu wbudowanych efektów i narzędzi graficznych. 

 • Poprawianie koloru – lub zniekształcanie dla osiągnięcia artystycznego efektu czy podkreślenia nastroju – stosując określone predefiniowane ustawienia.

 • Dodawanie stylizowanego tekstu z informacją o twórcach, tam gdzie jest potrzebna, który można łatwo animować. 

 • Poszerzenie arsenału – bez opróżniania portfela – z dodatkową wizualną bronią dostępną we wbudowanym Marketplace. 


Dźwięk brzmiący tak dobrze jak wygląda


Edycja i miksowanie dialogów, muzyki i efektów dźwiękowych, by wprowadzić do obrazu słowa, emocje i powody posiadania subwoofera.


Wzmocnienie lub ocieplenie dźwięków przy użyciu różnorodnych wbudowanych efektów czy wtyczek obróbki dźwięku. 


Poszerzenie dźwiękowej palety odwiedzając wbudowany Marketplace, gdzie można znaleźć wiele wtyczek w przystępnych cenach.


Poszerzenie możliwości kreatywnych • Dzięki wbudowanemu Marketplace czynnemu 24/dobę można znaleźć nagrania, efekty, wtyczki audio i inne opcje, które mogą być potrzebne do ukończenia projektu. 

 • Przeglądanie i zakup materiałów wideo z banków, by wzmocnić wizualną narrację, lub zakup wolnej od opłat muzyki by wzbogacić obraz.

 • Dodatkowe efekty wizualne oraz dźwięki dzięki różnorodnym, niedrogim wtyczkom wideo i audio i dodatkowym opcjom oprogramowania. 

 • Poszerzenie możliwości i przestrzeni magazynowej dzięki zakupowi większej przestrzeni w chmurze od Avid.


Dostęp do materiałów wszędzie i łatwe dzielenie się


Wszystkie projekty są bezpiecznie zapisane w chmurze z mediami magazynowanymi lokalnie, zatem można kontynuować tam gdzie się przerwało i pracować praktycznie wszędzie – na dowolnym komputerze Mac czy PC z zainstalowanym Media Composer│First. 


Współdzielenie mediów i projektów w chmurze w celu współpracy z innymi edytorami Media Composer i Media Composer│First. 


 


Kiedy projekt jest gotowy do pokazania go światu wystarczy eksportować finalne wideo do odtworzenia na festiwalu, do YouTube i innych popularnych społecznościowych (lub prywatnych) kanałów.