2014-03-27 / Avid Everywhere


Opracowania technologiczne w tworzeniu i przekazywaniu treści medialnej


Minęły czasy, w których to twórcy treści decydowali kiedy, gdzie i w jaki sposób odbiorcy mogą korzystać z mediów. Oczekiwania współczesnych odbiorców są wyrafinowane jak nigdy wcześniej. Oczekują oni możliwości tworzenia i odbierania treści w dowolnym miejscu i chwili w dowolnym formacie oraz przy pomocy dowolnego urządzenia. Postęp technologiczny powoduje konieczność zwiększenia nakładów i opracowania złożonych rozwiązań umożliwiających spieniężanie zbiorów zarówno w wielu formatach jak i za pośrednictwem wielu kanałów dystrybucji na ogólnie dostępnych urządzeniach. Technologia umożliwia dostosowanie treści do oczekiwań odbiorców oraz dopasowanie modeli dystrybucji do indywidualnych możliwości. Minęły czasy, w których to twórcy treści decydowali kiedy, gdzie i w jaki sposób odbiorcy mogą korzystać z mediów. Oczekiwania współczesnych odbiorców są wyrafinowane jak nigdy wcześniej. Oczekują oni możliwości tworzenia i odbierania treści w dowolnym miejscu i chwili w dowolnym formacie oraz przy pomocy dowolnego urządzenia. Postęp technologiczny powoduje konieczność zwiększenia nakładów i opracowania złożonych rozwiązań umożliwiających spieniężanie zbiorów zarówno w wielu formatach jak i za pośrednictwem wielu kanałów dystrybucji na ogólnie dostępnych urządzeniach. Technologia umożliwia dostosowanie treści do oczekiwań odbiorców oraz dopasowanie modeli dystrybucji do indywidualnych możliwości.


Strategiczna wizja Avid Everywhere zawiera:


Platformę Avid MediaCentral – potężna baza dla usług publicznych

Wszystko zaczyna się od Avid MediaCentral – platformy usług publicznych, zapewniającej usługi medialne, łączność i możliwości organizacyjne, wspierające cały łańcuch wartości mediów. Platforma zapewnia otwarte i łatwo dostępne środowisko, które integruje technologię Avid i innych dostawców. Twórcy zawartości i dystrybutorzy mogą produkować, zarządzać, rozprowadzać i monetyzować media, które odpowiadają powszechnym standardom – bez względu na dostawców i narzędzia, których używają na każdym etapie procesu.

Poprzez platformę Avid MediaCentral oraz wszystkie zestawy narzędzi, Avid oferuje kompletną elastyczność w tym jak, kiedy i gdzie wykorzystujesz swoje narzędzia. Nigdy nie będziesz zmuszony dostosowywać się do modelu, który Ci nie służy.

Aby zyskać dostęp do platformy Avid MediaCentral, MediaCentral│UX (poprzednio Interplay Central) dostarcza zunifikowanego doświadczenia poprzez sieć, urządzenia mobilne oraz platformy stacjonarne. Dostępne w chmurze, sieciowe rozwiązanie pozwala każdemu na uczestnictwo w łańcuchu wartości mediów, by zyskać dostęp do właściwej zawartości, metod pracy i zastosowań – wszędzie i w dowolnym momencie.


Zestaw Artist Suite – wiodące w przemyśle, kreatywne narzędzia

Zestaw Avid Artist Suite jest nową grupą rozwiązań, która zawiera w sobie wszystkie kreatywne narzędzia Avid do produkcji audio, wideo, brzmienia koncertowego oraz grafiki. Od wiodącej stacji roboczej audio, Pro Tools i edycji wideo w Media Composer, do nagradzanych konsoli mikserskich, systemów brzmienia koncertowego, oprogramowania do zapisu nutowego i systemów grafiki emitowanej na antenie, te narzędzia pozwalają na maksymalizację kreatywności i dostarczanie zawartości szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo możesz wybrać pracę w określonym miejscu, lub w chmurze, z niektórymi narzędziami teraz – innymi wkrótce dostępnymi – i mieć ten sam dostęp do mediów, bez względu na jego lokalizację.


Zestaw Media Suite – solidne narzędzia zarządzania mediami

Avid Media Suite to nowy zestaw narzędzi pomagających w zarządzaniu, ochronie, dystrybucji i monetyzacji Twoich mediów, w tym: iNews, do zarządzania pokojem wiadomości, Interplay, systemy zarządzania zasobami, Media│Distribute do wieloplatformowej dystrybucji, a także wiele innych modułów i usług medialnych.

Solidne oznaczanie i zarządzanie metadanymi jest krytyczne dla pełnej realizacji potencjału zasobów w łańcuchu wartości. Dlatego, w bliskiej współpracy ze społecznością, Avid zamierza poprowadzić tworzenie nowego standardu w przemyśle dla systemów śledzenia metadanych. Metadane będą generowane algorytmicznie i będą zapewniały znacznie wyższy poziom detalu, umożliwiając przyjęcie elastycznego i adaptowalnego poglądu na zasoby na każdym etapie cyklu.


Zestaw Storage Suite – sprawdzone i zaufane rozwiązania wspólnego magazynowania

Avid Storage Suite to nowa grupa rozwiązań dla przyjmowania, magazynowania i odtwarzania mediów, w tym: ISIS, dla miejscowego i sieciowego, współdzielonego magazynowania, AirSpeed 5000 serwer dla przyjmowania i odtwarzania zawartości, i FastBreak dla automatyki emisji. Rozwiązania Storage Suite integrują się płynnie z narzędziami Avid oraz innych dostawców, z naszej społeczności liczącej ponad 600 partnerów technologicznych, sprawiając, że magazynowanie, odzyskiwanie, ponowne wykorzystywanie i optymalizacja mediów jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.


Rynek – łatwa monetyzacja i dystrybucja mediów

Twórcy zawartości często potrzebują współdzielenia zasobów podczas tworzenia, produkcji czy procesu monetyzacji. Dlatego Avid wprowadza prywatne i publiczne rynki, aby zapewnić łatwy, bezpieczny sposób współdzielenia zasobów poza organizacją, a nawet z ogólną społecznością. Ci, którzy wcześniej nie mieli dostępu do nowych rynków, będą mieli możliwość kontaktu z potężnym rynkiem nabywców. Firmy natomiast będą miały bezpieczne, prywatne i chronione środowisko do globalnej łączności – wszystko wspierane przez platformę Avid MediaCentral, z pełnym dostępem do kontroli, kodowania, zabezpieczeń i narzędzi autentykacji.

Zaczynamy z nowym rynkiem audio dla Pro Tools, który umożliwi twórcom dźwięku i muzykom monetyzację, współdzielenie i promowanie zawartości z szeroką społecznością innych profesjonalistów. 

 


 


 


 


 


 


 


 


Załączniki:
Avid Everywhere - rozwój branży medialnej